Budynek

Elegancja, bezpieczeństwo, wysoki standard –tak krótko można opisać Rezydencję Eliza.

To kameralna współczesna kamienica z portiernią, projektu pracowni Fiszer Atelier 41, wybudowana na warszawskiej Ochocie. W siedmiokondygnacyjnym budynku znajduje się 66 mieszkań z balkonami i tarasami oraz 10 lokali usługowych na parterze. Od strony ulicy Elizy Orzeszkowej reprezentacyjne wejście z hallem głównym i portiernią, wyposażoną w system monitoringu i wewnętrznej komunikacji wideofonowej z mieszkańcami, prowadzi na zaciszne podwórze, gdzie znajdują się wejścia do klatek schodowych.

Budynek został wykonany w tradycyjnej technologii -konstrukcji żelbetowej ze ścianami z ceramiki typu Porotherm. Wykończenie wnętrz i elewacji wyróżnia charakterystyczne dla Fiszer Atelier 41, szlachetne połączenie kilku gatunków kamienia z naturalnym drewnem oraz metalowym autorskim detalem, nawiązującym m.in. do patronki ulicy, przy której powstała Rezydencja Eliza.

Budynek został oddany do użytku, posiada prawomocne pozwolenie na użytkowanie.

Okolica

Rezydencja Eliza jest położona tuż przy Skwerze Dobrego Maharadży (dawniej Skwer Opaczewski), który jest naturalnym zielonym łącznikiem między ulicą Grójecką a Szczęśliwicką. To najładniejsza i chętnie uczęszczana trasa spacerów prowadząca bezpośrednio w stronę Parku Szczęśliwickiego -od strony Szczęśliwic, i w stronę ulicy Banacha –w kierunku Starej Ochoty.

Dojazd do Śródmieścia zajmuje dosłownie kilka minut, równie szybko można dostać się na lotnisko. Doskonała komunikacja z innymi dzielnicami ułatwiona jest dzięki znajdującym się o przysłowiowe „5 minut drogi” węzłom komunikacyjnym przy ulicach Grójeckiej i Bitwy Warszawskiej 1920 roku, ścieżkom rowerowym oraz pętlom: tramwajowej przy Banacha oraz autobusowej u zbiegu ulic Szczęśliwickiej i Dickensa. W stosunkowo niewielkiej odległości znajduje się Dworzec Zachodni, z którego odjeżdżają zarówno pociągi, jak i autobusy linii krajowych i międzynarodowych, oraz rejsy wycieczkowe do wielu zakątków Europy a także Szybka Kolej Miejska, łącząca prawo i lewobrzeżną Warszawę.

W pobliżu Rezydencji Eliza znajdują się liczne przedszkola, gimnazja i szkoły średnie. Po krótkim marszu można znaleźć się w budynkach Wydziałów Matematyki, Chemii, Geologii, czy Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Obok nich znajdują się gmachy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a w niedalekim sąsiedztwie swoje siedziby mają także Wyższa Szkoła TWP i Wydział Pedagogiki Specjalnej UW. Kilkunastominutowy spacer wystarczy, by znaleźć się w bibliotece publicznej lub czytelni, a najmłodsi mieszkańcy -na placu zabaw.

Dla troszczących się o kondycję fizyczną i zdrowie ważna jest oferta instytucji medycznych i rekreacyjnych -trudno sobie wyobrazić większą różnorodność w tym zakresie niż na Ochocie. W pobliżu Rezydencji Eliza znajdują się liczne przychodnie lekarskie i trzy duże przychodnie specjalistyczne. O kilkanaście minut od inwestycji oddalony jest Szpital Kliniczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Banacha i Szpital przy ulicy Barskiej.

Osoby lubiące aktywny wypoczynek znajdą w niedalekim sąsiedztwie Rezydencji Eliza siłownie, kryte baseny, hale sportowe, kluby fitness, korty tenisowe a nawet lodowisko. Część z nich jest skupiona w kompleksie sportowym przy ulicy Rokosowskiej, inne znajdują się na terenach klubowych „Mery” i „Rakiety”. W położonym w pobliżu Rezydencji Eliza Parku Szczęśliwickim, organizującym liczne imprezy sportowe i festyny, znajduje się całoroczna górka narciarska. Alternatywą jest ulubione przez warszawiaków Pole Mokotowskie. Obydwa parki to doskonałe miejsca do uprawiania joggingu, nordic walking, jazdy na rowerze lub spacerów z widokiem na malowniczo położone, odrestaurowane oczka wodne. Niedaleko znajdują się także dwa odkryte baseny oraz kręgielnia.

Lokale usługowe:

Parter budynku podzielony jest na 10 wysokich lokali użytkowych w metrażach od 41 do 90 m2, z możliwością łączenia w większe powierzchnie. Każdy lokal posiada duże witryny z wejściem od strony ulicy oraz okna wychodzące na podwórze.

To dobry adres dla biur i rozmaitych form działalności oraz usług: swoje miejsce znajdzie tu salon urody, gabinet lekarski, szkoła językowa, klub fitness, showroom, kancelaria prawna lub notarialna, biuro rachunkowe oraz wiele innych.

Elegancka, ciekawa fasada budynku to dodatkowy atut i oprawa dla wizerunku firm prowadzących działalność w Rezydencji Eliza. Równie ważna jest lokalizacja na mapie dzielnicy i dobre sąsiedztwo –w samym budynku są to biura obsługi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, gabinet stomatologiczny oraz 66 mieszkań o podwyższonym standardzie. Bezpośrednie otoczenie to zarówno zabudowa mieszkaniowa jak i lokale usługowe, w tym biura komercyjne a także siedziby firm państwowych i miejskich, m.in.: biurowiec Żywca, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, Zakład Gospodarowania Nieruchomościami dzielnicy Ochota, biura informatyczne w pobliskich budynkach biurowych, dział techniczny Orange, Dyrekcja Lasów Państwowych, a także przychodnie i gabinety lekarskie.

Każdy lokal posiada zarezerwowane do wykupu miejsce postojowe w garażu podziemnym

Po informacje dotyczące dostępności oraz aktualnych cen lokali zapraszamy do biura sprzedaży dewelopera lub przez formularz kontaktowy w zakładce „kontakt”.

Tytuły i wyróżnienia:

„Rezydencja Eliza” została zauważona podczas organizowanego przez Prezydent m.st. Warszawy konkursu „Warszawa w kwiatach” 2013 Zobacz list gratulacyjny.

Dokumenty do pobrania: